Montaż VebaBox

VebaBox ma wiele zalet w porównaniu do tradycyjnej izotermy. Można go łatwo zainstalować w każdym warsztacie. Przy użyciu zestawu instalacyjnego VebaBox i zestawu elektrycznego VebaBox można zainstalować łatwo, bezpiecznie i szybko tylko przy użyciu wkrętaka i szczypiec. Sposób instalacji jest opisany w instrukcji. Wielką zaletą zestawu instalacyjnego i elektrycznego jest brak niespodzianek przy otrzymaniu faktury. Nie trzeba długo czekać, a podane zakresy czasu, w którym dokonuje się instalacji są oczywiste i nie stwarzają żadnych problemów.

Zestaw instalacyjny (rama aluminiowa)

Aluminiowa rama do szybkiego i bezpiecznego montażu. Rama jest przykręcana do punktów montażowych samochodu. Jest dostępna z instrukcją obsługi. Kolejną zaletą jest możliwość wyjęcia i ponownego włożenia kontenera do samochodu w ciągu kilkunastu minut. Z ramą i zestawem elektrycznym średni czas instalacji elektrycznej i ramy wynosi od 4 do 6 godzin dla osoby doświadczonej i od 6 do 8 godzin dla osoby niedoświadczonej.

Elektryczny zestaw instalacyjny

Kompletny zestaw elektryczny do szybkiego i prawidłowego podłączenia w samochodzie składa się z kabli, gniazdka, bezpiecznika z gniazdkiem oraz wtyczek do montażu zgodnie z instrukcją. Cały zestaw elektryczny jest skompletowany, więc pozostaje jedynie rozwinąć kable i podłączyć. Z zestawem elektrycznym i ramą średni czas instalacji elektrycznej i ramy wynosi od 4 do 6 godzin dla osoby doświadczonej i od 6 do 8 godzin dla osoby niedoświadczonej.

Wentylator dachowy Tak/Nie

Ze względu na wysoką wydajność VebaBox w porównaniu do samochodów chłodni emisja ciepła w przestrzeni ładunkowej jest minimalna. Temperatura w przestrzeni ładunkowej nie wzrośnie o więcej, niż 5 stopni z VebaBox pracującym na pełnej mocy. Ogólnie nie ma ryzyka, ponieważ wiadomo, że VebaBox działa bez problemu do  40°C/+45°C, jednakże przy dużym nasłonecznieniu temperatura w samochodzie może znacznie wzrosnąć, szczególnie gdy jest zaparkowany w słońcu i szczelnie zamknięty (chłodzenie włączone). Temperatura podczas jazdy nie wzrośnie znacznie dzięki naturalnej wentylacji w przestrzeni ładunkowej. Pomyśleliśmy o następnej zasadzie bezpieczeństwa:

Gdy VebaBox ma chłodzić podczas postoju (jedna z zalet w porównaniu do tradycyjnych izoterm). Polecamy włączenie termostatycznego ** wentylatora dachowego

Wentylator dachowy kupuje się z opcją podłączenia do akumulatora. Zasilanie dla VebaBox podczas parkowania pochodzi z dodatkowego akumulatora power pack (aby uniknąć problemu z uruchomieniem po dłuższym postoju). Wentylator podłącza się wówczas do akumulatora aby zapewnić bezproblemowe działanie (przy wyłączonym silniku).

**Termostatycznie włączany wentylator dachowy oznacza, że wentylator będzie włączany/wyłączany przez termostat, gdy wzrośnie temperatura w przestrzeni ładunkowej. Veba oferuje standardowe termostaty, które można łatwo podłączyć do wentylatora.